Extrakční - vytlačovací pumpy, rámové pumpy

wagner-extracni-pumpa-pp200-small 

Je-li nutné zpracovat vysoce viskózní materiály s mimořádnou hustotou a viskózní konzistencí například: lepidla, mazadla, těsnicí hmoty a tmely, pak se používají vytlačovací (extrakční) pumpy (čerpadla).

Problém s použitím konvenčních pístových pump pro pastovité materiály je, že je materiál čerpán pouze v okolí sacího prostoru pístu pumpy. Vzhledem k tomu, že je viskózní materiál velmi odolný vůči čerpání, neplní se sací prostor (píst z materiálu má tendenci unikat), vzniká kavitace a pumpa není schopna čerpat více materiálu.

wagner-vytlacovaci-pumpa-extrakcni-pumpa

wagner-vytlacovaci-pumpa-extrakcni-pumpa

wagner-vytlacovaci-pumpa-extrakcni-pumpa

Konvenční pístové pumpy. Pastovité materiály nemohou proudit do pumpy. Vytváří se kavitace kolem pumpy a pumpa nemůže čerpat více materiálu.

Konfigurace s pístovým čerpadlem a rámem. I v tomto případě čerpadlo není schopno nasát více materiálu.

Rám stlačuje pístovou pumpu (s lopatkovým ventilem na dně) do materiálu - toto řešení dává možnost čerpat husté materiály.

 

Vytlačovací (extrakční) pumpa je umístěna na pneumatickém rámu a je vybavena uzávěrovou deskou, lopatkovým ventilem na spodní části pumpy. Rám neustále tlačí uzávěrovou desku do materiálového bubnu a skrz tento tlak je vysoký viskozitní materiál tlačen do sacího prostoru pumpy. Lopatkový ventil na dně umožňuje správné naplnění sacího prostoru pumpy.Leták ke stažení: Wagner Colora - Extrační - vytlačovací pumpy


 

Results 1 - 2 of 2

Rámové extrakční pumpy pro vysokoviskózní materiály

Rámové extrakční, vytlačovací čerpadlo (pumpa) je umístěno na pneumatickém rámu a je vhodné pro...

Rámové extrakční pumpy pro inkousty

Rámové extrakční, výtlačné pneumatické pístové pumpy vyráběné Wagner Colora jsou určeny k dávkování a...